Przepis na popularną restaurację – serwuj posiłki na świeżym powietrzu, w ogródku dostępnym przez trzy pory roku. Pergola restauracyjna daje taką możliwość!

Inwestycja w pergolę tarasową do ogródka restauracyjnego – ZAWSZE SIĘ OPŁACA. Budowa tarasu to dodatkowe stoliki, dodatkowe miejsca dla klientów – NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.

Wiosną , ciepłym latem i wczesną jesienią – klienci będą wybierali stolik na zewnątrz. Świeże powietrze, pełna swoboda, wspaniałe widoki  to nie wszystkie zalety zewnętrznego tarasu. Gdy nadejdą naprawdę gorące dni, nikt nie wybierze stolika w środku restauracji.

Jednak nikt nie lubi siedzieć w pełnym słońcu.  W tej sytuacji przyda się pergola restauracyjna.

Pergola w ogródku restauracyjnym

Pergola tarasowa HORECA

Pergola restauracyjna –  tarasowa może być wolnostojąca lub przymocowana do zewnętrznej ściany. Można również zamontować składany dach do gotowej konstrukcji drewnianej.

Prawdopodobnie znacie już wszystkie zalety dodania markizy do swojej restauracji, aby stworzyć zachęcającą jadalnię na świeżym powietrzu. Ale być może nie braliście pod uwagę pergoli. Mówimy o ładnej konstrukcji – wykonanej z drewna lub trwalszej – aluminiowej – która może nadać zupełnie nowy wymiar Twoim stolikom na zewnątrz.

Markiza tarasowa restauracja

W przeciwieństwie do markizy, zapewniającej ciągłą osłonę nad głową, zazwyczaj całkowicie blokującej słońce i do tego całkowicie nie nadającej się na deszcz i wiatr. Pergola restauracyjna może zapewnić przefiltrowany cień. Przebywanie pod pergolą może być znacznie chłodniejsze i wygodniejsze niż siedzenie w jasnym świetle słonecznym, a strefa jadalniana zachowuje lekkość i przestronność.

Co ma takiego wspaniałego pergola restauracyjna?

Jeśli szukałeś nowego wyglądu – czegoś, co w tym roku ożywi Twoją restaurację – pergola tarasowa jest idealnym rozwiązaniem.

Zadaszenia tarasowe świetnie wyglądają i są bardzo praktyczne. Zobacz wszystkie te korzyści:

  • Otrzymujesz przyjemne zacienienie i zmniejszasz ciepło z żaru lejącego się z nieba.
  • To wygodna i ozdobna konstrukcja która stworzy piękną plenerową atmosferę.
  • Możesz dodać niskie ogrodzenie wokół tarasu, aby podkreślić granice swojego ogródka restauracyjnego, lub kratowe, lamelowe ściany boczne, aby ukryć jakieś nieatrakcyjne elementy, wykorzystać te konstrukcje do zawieszenia donic z kwiatami, stworzyć klimat miejskiej dżungli.
  • Pergola restauracyjna jest całkowicie dostosowana do Twojej przestrzeni, wykonana na wymiar, nie posiada ograniczeń metrażowych, łączona modułowo jest w zasadzie nieograniczona wymiarami. Do tego bywa bardzo przystępna cenowo.
  • Jest bardzo wytrzymała, więc może wytrzymać poza sezonem silne wiatry lub inne problemy pogodowe. Może być wodoodporna i nie będziesz się martwić kiedy ze słonecznego dnia zrobi się szaro i deszczowo. Deszcz spłynie rynnami do słupów nośnych i dyskretnie opróżni wodę otworami które znajdują się w podstawach słupów.
  • Będzie działać przez długi czas, praktycznie bez konserwacji.

Zadaszenie ogródka restauracyjnego swoim charakterystycznym designem kusi klientów

Każda część wypoczynkowa na świeżym powietrzu to duży plus dla restauracji – wszyscy po prostu uwielbiamy siedzieć na zewnątrz, gdy jest ładna pogoda. Pergola zapewnia serdeczne, bardziej przyjazne powitanie, prawie jak wejście do pięknego pokoju w ogrodzie. W rzeczywistości pergola restauracyjna idealnie nadaje się do wiszących doniczek i oplatających roślin.

To idealny dodatek do każdego rodzaju restauracji lub baru, w dowolnym miejscu – na plaży, w mieście lub gdzieś pośrodku. Możesz postawić pergolę restauracyjną z przodu, aby ubrać swoją kawiarnię na chodniku. Możesz stworzyć ogródek na wewnętrznym dziedzińcu lub na tyłach lokalu.

Zadaszenie ogródka restauracyjnego swoim charakterystycznym designem kusi klientów

Każda część wypoczynkowa na świeżym powietrzu to duży plus dla restauracji – wszyscy po prostu uwielbiamy siedzieć na zewnątrz, gdy jest ładna pogoda. Pergola zapewnia serdeczne, bardziej przyjazne powitanie, prawie jak wejście do pięknego pokoju w ogrodzie. W rzeczywistości pergola restauracyjna idealnie nadaje się do wiszących doniczek i oplatających roślin.

To idealny dodatek do każdego rodzaju restauracji lub baru, w dowolnym miejscu – na plaży, w mieście lub gdzieś pośrodku. Możesz postawić pergolę restauracyjną z przodu, aby ubrać swoją kawiarnię na chodniku. Możesz stworzyć ogródek na wewnętrznym dziedzińcu lub na tyłach lokalu.

Pergola w pełni konfigurowalna, dzięki czemu możesz zaprojektować odpowiedni rozmiar, niezależnie od tego, czy Twoje miejsce to mała kawiarnia z zaledwie kilkoma stolikami, czy niezwykle popularna lokalna restauracja z dużą ilością miejsca i silną klientelą.

Chcesz podkreślić nazwę swojej restauracji? Nic prostszego. Możesz umieścić opaskę z nazwą pod nową pergolą, zadrukować osłonę boczną czy okleić słupy pergoli w widoczny, ciekawy sposób. Jest wiele miejsc i pomysłów by Twoja pergola stała się wspaniałym nośnikiem reklamy.

Pergola ZEN

Myślisz, że na ten sezon jest już za późno?

W twoim budżecie nie było planów na zadaszenie tarasu? Koszt pergoli nie zwróci się tak szybko? Nic mylącego, zwiększając przestrzeń i tworząc nowe miejsca siedzące, szybciej zaczniesz zarabiać więcej. Nie musisz na starcie kupować najdroższych, najlepszych modeli pergoli. Choć, tak zapewne byłoby wygodniej, zainwestować raz i mieć spokój na całe lata.

Jeżeli chciałabyś jednak zacząć od czegoś tańszego, co wywoła zachwyt twoich klientów i nie zrujnuje twojego budżetu na ten rok. To idealnym startupem może być pergola Zen, ozdobne zadaszenie w formie pergoli rzymskiej, czy jak mówimy baldachimu. Przystępna cena i szybka realizacja to największe atuty tego systemu.

Pełna aluminiowa konstrukcja, wodoodporne tkaniny, łatwa i do tego  szybka obsługa sprawi że pokochasz ten produkt od pierwszego dnia.

Jeśli w przeszłości nie miałeś jadalni na świeżym powietrzu, to jest ten rok, aby to się stało. Twoja wspaniale wyglądająca pergola restauracyjna będzie nieodpartą atrakcją dla początkujących gości. I sprawi, że Twoi klienci nie pójdą w inne miejsce, w którym można zjeść posiłek na świeżym powietrzu.

Jeżeli to jeszcze nie jest ten czas, wierzymy, że pewnego dnia i tak wrócisz do tego tematu, bo w biznesie trzeba ciągle się rozwijać, tworzyć nowe atrakcyjne miejsca, zachęcające klientów by do nas wracali, by kusiły nowych klientów.

Pamiętaj! Nie tylko wspaniałą kuchnią przyciągniesz klientów. Atmosfera  lokalu to połowa sukcesu.

Twoi klienci nie będą mogli się doczekać posiłku na świeżym powietrzu i relaksu z przyjaciółmi. Siedzenie na zewnątrz jest zbyt kuszące, by je ignorować.

Czy będziesz gotowy na sezon z piękną nową pergolą?

Jeśli nie w tym roku, zostaje mnóstwo czasu, aby Twoja pergola restauracyjna została zaprojektowana na zamówienie, skonstruowana i ustawiona na miejscu przed nadejściem kolejnej wiosny…

Jeżeli interesuję Cię produkty dla domu, zobacz co powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz produkt dla swojego przydomowego tarasu.  W naszych wcześniejszych wpisach znajdziesz świetny poradnik „Zadaszenia tarasowe a strony świata”. Pozwoli Ci zdecydować o wyborze konstrukcji nad tarasem, możesz również przeczytać nasz artykuł „Jak wybrać zadaszenie na taras”.

Szukaj inspiracji w naszych realizacjach i na naszym profilu w mediach społecznościowych.