Żaluzje skośne fasadowe to nowy, unikatowy produkt do osłaniania powierzchni okna ! Te żaluzje, które są zaprojektowane w kształcie trójkąta, nie tylko wyglądają stylowo i nowocześnie, ale przede wszystkim także oferują szereg funkcjonalnych rozwiązań.

Żaluzje fasadowe na okna trójkątne

Żaluzje trójkątne na okna doskonale sprawdzą się w przypadku przeszkleń o nietypowym kształcie. Dzięki możliwość łączenia żaluzji można w pełni przesłonić duże fasady szklane domu. Z powodzeniem stosowane w projektach domów typu stodoła, w których głównym założeniem jest duża ilość światła we wnętrzu. Wykorzystuje się tam okna wielkoformatowe oraz nieotwierane okna panoramiczne, wypełniające całe fasady budynku. Ze względu na dwuspadowy dach, okna muszą być skośne by maksymalnie rozświetlić wnętrze. Instalacja żaluzji na fasadzie domu pozwala swobodnie regulować światłem wpadającym do pomieszczenia. Dodatkowo zapewnia ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

⮞ Żaluzje skośne

Skośne żaluzje stanowią doskonałe rozwiązanie dla asymetrycznych okien, których górna rama nie jest pozioma, ale nachylona pod pewnym kątem. Aluminiowe lamele są równoległe do nachylenia górnej ramy i pozwalają na precyzyjne dostosowanie ich do kształtu okna. Lamele prowadzone są na stalowej lince, a żaluzja wyposażona jest w mechanizm wyrównujący różne długości pasków tekstylnych podczas podnoszenia i opuszczania.

Żaluzja posiada również teleskopową dolną listwę, która pozwala na wyrównanie szerokości okna i długości ukośnej części w górnej pozycji. Dzięki użyciu lameli bez wygięcia wzdłużnego (system Flexi), uzyskano niską wysokość pakietu. Do żaluzji skośnej można użyć tylko lameli C 80 i tylko napędu silnikiem.

⮞ Żaluzje ukośne

Zamiennie możemy zastosować żaluzję w wariancie zwanym „ukośnym”, dedykowanej głównie do okien w kształcie trapezu. Lamele żaluzji pracują równolegle do podstawy okna i zwijać je można tylko na powierzchniach prostych, niestety nie zwiną się całkowicie pod osłonę i zawsze pozostaną rozwinięte, gdy zastosujemy je w trójkącie. Plusem tego rozwiązania jest to, że nadal możemy regulować obrotem lameli i regulować światło wpadające do wnętrza. Kolejną zaletą jest jej cena oraz możliwość zastosowania profili Z90 i prowadnic!

Zalety i korzyści żaluzji fasadowych trójkątnych

  • osłonięcie nietypowych kształtów okien
  • zwijanie lamel ukośnie i chowanie pakietu pod osłonę
  • niska wysokość pakietu
  • specjalny mechanizm wyrównujący różne długości pasków tekstylnych podczas opuszczania i podnoszenia żaluzji
  • teleskopowa dolna listwa, która służy do wyrównania różnej szerokości w dolnej pozycji (szerokość okna) i górnej pozycji (długość ukośnej części okna)
  • niską wysokość pakietu uzyskuje się przez użycie lameli bez zagięcia wzdłużnego
żaluzje skośne vs ukośne Spin Szczecin
żaluzje skośne vs ukośne Spin Szczecin

Skośne żaluzje zewnętrzne na wymiar

Mamy przyjemność poinformować, że od niedawna można u nas zamówić żaluzje skośne i inne produkty firmy ISOTRA, znanego od lat producenta osłon aluminiowych. Ich produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia ich niezawodność i długotrwałe użytkowanie. Firma ceniona przez klientów z całego świata.

Oferujemy szeroki wybór kolorów i wzorów, aby Państwo mogli dopasować żaluzje trójkątne do swojego wnętrza. Nasi doświadczeni specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniego rozwiązania, które najlepiej spełni Państwa oczekiwania. Ponadto, oferujemy również profesjonalny montaż i serwis, aby zapewnić Państwu pełną satysfakcję z naszych produktów.

żaluzje fasadowe

Chcesz wiedzieć więcej o żaluzjach fasadowych?

W ostatnich latach rośnie popularność na żaluzje fasadowe. Połączenie praktycznych właściwości i estetycznego wyglądu sprawia, że ​​osłony zewnętrzne to priorytetowe rozwiązanie do zacieniania okien w nowoczesnych domach.

Zapraszamy do przeczytania naszego wspaniałego bloga Żaluzje fasadowe – trend czy praktyczne osłony?, gdzie znajdziesz wiele informacji na temat fasadowych żaluzji. Dowiesz się, jakie korzyści oferują. Nasz blog zawiera również wiele wskazówek i porad dotyczących wyboru odpowiednich żaluzji oraz ich montażu i konserwacji.

Nie wahajcie się skontaktować z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów i usług. Jesteśmy zawsze gotowi, aby pomóc Państwu w wyborze najlepszych rozwiązań dla Państwa domu czy biura. Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego.

ROLETY ŻALUZJE MARKIZY PERGOLE SZCZECIN