Szybka ewakuacja z mechanizmem MAN Rescue firmy Selve. Otwórz roletę w ułamku sekundy i wydostań się bezpiecznie z płonącego budynku.

SYSTEM STEROWANIA AWARYJNEGO DO ROLET

Szybka ewakuacja z płonącego domu z zamkniętymi roletami zewnętrznymi z pomocą mechanicznego systemu otwierania rolety. 

Nasz partner handlowy firma SELVE odkrywa coraz znakomitsze rozwiązania do usprawnienia drogi ewakuacyjnej. Bo wyobraźmy sobie dom, budynek biurowy, przedszkole czy szkołę, w całości osłoniętą roletami. I wybucha w niej pożar, zostaje odcięte zasilanie. Rolety musimy podnieść ręcznie. Liczą się sekundy. Awaryjne podnoszenie rolet zewnętrznych na korbę, znane nam od kilkunastu lat, pomoże ale niestety potrzeba kilku, kilkunastu minut by otworzyć roletę. Niekiedy tez czas zawiera nam znalezienie tej korby. Stąd pojawił się silnik Selve, dokładniej napęd do rolet przeznaczony do dróg ewakuacyjnych o nazwie  SP Rescue. Roletę podnosi w kilka sekund, wystarczy do niej podejść i zwolnić blokadę. Wszystko to nawet w przypadku awarii zasilania.

Nowe odkrycie to mechanizm MAN Rescue. Współpracuje z napędami elektronicznymi firmy SELVE : SE Pro/SE Pro-RC, SEE/SEE-RC i SE Plus/SE-Plus-RC. Napęd awaryjny może być montowanych na nowych konstrukcjach, od góry lub od czoła, w miejscach z łatwym dostępem. Nie trzeba montować go we wszystkich roletach, wystarczy w jednej, która posłuży nam za wyjście ewakuacyjne.

ZALETY PRODUKTU

  • Niezwykła prędkość. Najszybszy możliwy sposób otwarcia rolety na trasie ewakuacyjno-ratowniczej
  • Łatwa obsługa.  Obsługa rolet za pomocą paska jest dobrze znana, co sprawia, że obsługa jest oczywista i intuicyjna
  • Niepozorny element sterujący: brak korby stale widocznej, tylko smukła (10 mm) taśma
  • Łatwa instalacja: Brak dodatkowych instalacji elektrycznych lub specjalnej wiedzy
  • Bezobsługowy: System czysto mechaniczny, dlatego nie wymaga prac konserwacyjnych, jak np. w przypadku systemów awaryjnych akumulatorów
MAN Rescue ewakuacja

JAK DZIAŁA MAN RESCUE?

MAN Rescue jest stosowany zamiast konwencjonalnego łożyska napędowego wraz z elektronicznym napędem roletowym SE Pro, SEE lub SE Plus, Dzięki temu silnik rolety może być sterowany elektronicznie za pomocą przełącznika, ale MAN Rescue umożliwia również ręczne, awaryjne otwieranie rolety za pomocą taśmy. Obsługa rolet z nawijarką taśmową jest ogólnie znana, dzięki czemu obsługa jest zrozumiała i intuicyjna.

Taśma do obsługi awaryjnej o szerokości zaledwie 10 mm jest mocowana do ramy okna lub ściany za pomocą klipsa na wysokości obsługi. MAN Rescue można instalować we wszystkich typach skrzynek roletowych, zarówno w nowych budynkach, jak i w budynkach w trakcie modernizacji.

Po zakończeniu pracy w trybie awaryjnym, operator sam przywraca normalny tryb pracy w całkowicie nieskomplikowany sposób.

Selve Man Rescue
O SELVE:

Selve to niemiecki producent  napędów i sterowania do rolet i tekstylnych osłon przeciwsłonecznych oraz mechanicznych elementów rolet. Jest naszym partnerem biznesowym od  samego początku, wybraliśmy produkty Selve bo są niezawodne i wysokiej jakości. Najnowszy produkt tej marki udowodnił, że są również przemyślane i innowacyjne. Długo czekaliśmy na takie rozwiązanie. Komfort obsługi i bezpieczeństwo jest dla Nas jak i dla firmy Selve najważniejsze.

ROLETY ŻALUZJE MARKIZY PERGOLE SZCZECIN