Każdego grudnia Instytut Pantone wybiera kolor nadchodzącego roku, który najlepiej pasuje do zmieniającej się rzeczywistości. W tym roku jest to kolor Viva Magenta.

Co to jest kolor Viva Magenta?

Na stronie Pantone piszą, że kolor roku, Viva Magenta 18-1750, wibruje energią i wigorem. To odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły. Viva Magenta jest odważnym i nieustraszonym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość promuje radosne i optymistyczne świętowanie, pisząc nową narrację.

Tegoroczny kolor roku jest potężny i wzmacniający. To nowa animowana czerwień, która emanuje czystą radością, zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń. Elektryzujący i bezgraniczny odcień, który emanuje potężną siłą. PANTONE 18-1750 Viva Magenta przywita wszystkich z taką samą pasją do życia i z duchem buntownika. Jest to kolor odważny, pełen dowcipu i dostępny dla każdego.

Zaczęliście szukać go już w swoich paletach kolorów, podpowiemy wam że Viva Magenta jest zbliżona do RAL 3027.

kolor roku 2023

” W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co jest prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny naturalnych barwników, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie.

Leatrice Eiseman / Dyrektor Wykonawczy Instytutu Kolorów Pantone

Kolor Viva Magenta na przykładzie naszych produktów

Uwaga! Zdjęcia nie oddają faktycznego koloru produktu, a są ilustracją tematyki bloga.

Poznaj rozwiązania do wewnątrz

Nasza kolekcja tkanin charakteryzuje się bogatą paletą kolorów, o różnym poziomie zaciemnienia. Tkanin o wysokich parametrach odbijających światło, rozpraszających je czy pochłaniających promienie UV. W ofercie posiadamy również tkaniny specjalistyczne – trudno zapalne, antybakteryjne, akustyczne, jak również lamele wykonane z PCV, aluminium czy drewna.

Rolety materiałowe

Wewnętrzne osłony przeciwsłoneczne z tkaniną, która chroni przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Są funkcjonalne i łatwe w obsłudze. To estetyczna ozdoba każdego pomieszczenia.

Nasza oferta to systemy rolet: wolnowiszące i kasetowe, bogata kolekcja tkanin oraz kilka wariantów sterowania roletą.

Rolety Spin

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome to jedne z najchętniej wybieranych dekoracji okiennych. Te osłony są zawsze modne – czasami klasyczne, czasami bardzo nowoczesne. Łączą w sobie wiele zalet, co tłumaczy ich ogromną popularność. Umożliwiają płynną regulację ilości światła przenikającego do wnętrza bez konieczności podnoszenia konstrukcji. Odbijają promienie słoneczne, nie dopuszczając do nagrzewania się wnętrza. Żaluzje poziome są łatwe w obsłudze. Pasują do każdego wnętrza.

Wyróżniamy kilka systemów żaluzji, grupujemy je według materiału z jakiego są wykonane, szerokości płatka (taśmy) oraz ze względu na sposób sterowania nimi.

Żaluzje poziome Spin

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe (verticale) to osłony szczególnie dedykowane do biur, sal konferencyjnych, auli. Są idealne do osłonięcia dużych powierzchni. Dzięki precyzyjnie obracającym się lamelom można regulować kąt osłony, a przez to kontrolować zaciemnienie pomieszczenia.

Żaluzje pionowe verticale Spin

Plisy

Plisy to nowoczesne, funkcjonalne i wyjątkowo dekoracyjne osłony przeciwsłoneczne. Umożliwiają zasłonięcie dowolnego fragmentu okna poprzez przesuwanie tkaniny od dołu lub też od góry. Ich elegancki wygląd, w połączeniu z bardzo bogatą kolekcją tkanin sprawiają, że powstał produkt, który tworzy nową jakość w zaciemnieniu wnętrz.

Plisy Spin

Panel Track

Żaluzje panelowe, zwane również jako story japońskie są ciekawą alternatywą dla klasycznych verticali. Są to szerokie pasy tkanin od 60-100 cm poruszające się po wielotorowej szynie.

Panel Spin

Poznaj rozwiązania zewnętrzne

Markizy

Markizy idealnie sprawdzają się przy zacienieniu dużych powierzchni: tarasowych, ogrodowych, sklepowych i punktów gastronomicznych. Różnorodność wzorów markiz i kolorów tkanin z naszej bogatej oferty usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających klientów. Impregnowane tkaniny najlepszych europejskich producentów, odporne na warunki pogodowe, gwarantują utrzymanie pierwotnych barw i napięcie poszycia przez wiele lat.

Markizy Spin

Żagiel przeciwsłoneczny SunSail

Nowy wymiar ochrony przeciwsłonecznej. Czysta forma, nowoczesna linia, praktyczny design. System rolowanej markizy, żagla SunSail umożliwia zacienienie powierzchni do 85m2. SunSail chroni przed dużym nasłonecznieniem i niepogodą. Wspaniale wkomponowuje się w nowoczesną architekturę. Kształt, rodzaj i kolor materiału, wielkość i kąt nachylenia sprawiają, że każdy żagiel ma niepowtarzalny wygląd.

Żagiel przeciwsłoneczny SunSail Spin

Pergola tarasowa

Pergola tarasowa dostępna w wersji wolnostojacej, przyściennej i mocowanej do gotowej np. drewnianej konstrukcji, w opcji montażu do sufitu lub do ściany. Zbudowana z solidnych profili aluminiowych i  rozwijanej w poziomie tkaniny, zamontowanej pomiędzy belkami poprzecznymi, która po rozłożeniu może być całkowicie napięta, co korzystnie wpływa na odprowadzenie wody z jej powierzchni lub układać się w dekoracyjne fale. To idealna ochrona przed słońcem.

Pergola Spin

Rolety zewnętrzne

Produkowane przez nas rolety zewnętrzne oraz rolety antywłamaniowe są wykonywane z wyselekcjonowanych materiałów gwarantujących ich najwyższą jakość. Rolety w systemie podtynkowym, elewacyjnym, nadprożowym i nastawnym są stworzone z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku.

Rolety zewnętrzne Spin

Żaluzje fasadowe

Jeśli interesują Cię trwałe i efektywne rozwiązania, wybierz nasze osłony zewnętrzne. Szczególnej uwadze polecamy żaluzje fasadowe, które zabezpieczają pomieszczenia przed nagrzaniem, skutecznie blokując promienie słoneczne wpadające do wnętrza. Ponadto tego typu osłony stwarzają korzystne warunki optyczne, a możliwość regulacji nachylenia lamel umożliwia dostosowanie zaciemnienia do własnych potrzeb.

Żaluzje fasadowe mają również znaczenie estetyczne – potrafią całkowicie odmienić wygląd budynku, nadając mu nowoczesnego charakteru. To funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Żaluzje fasadowe Spin

Tkaninowe rolety zewnętrzne

Zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne pomagają w zachowaniu stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniach narażonych na silne działanie promieni słonecznych. Zastosowanie osłon zewnętrznych ogranicza użycie urządzeń klimatyzacyjnych przyczyniając się zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków.

Roleta boczna Spin

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego.

ROLETY ŻALUZJE MARKIZY PERGOLE SZCZECIN